Skip to content

Recenzja książki: tylko podstawowe komputery (Vista)

26 de lipiec de 2021
1627315338 image54

Zwykle staramy się skupiać na artykułach o dostosowywaniu komputera, ale dzisiaj zrobimy sobie przerwę i zrecenzujemy książkę. To jest coś, czego wcześniej nie robiłem, więc wszelkie sugestie lub pytania będą mile widziane w komentarzach.

Informacje o książce

  • Dobry
    Jest mnóstwo dobrych informacji na temat tworzenia kopii zapasowych i przywracania komputera oraz tego, co zrobić w przypadku problemu lub całkowitej awarii systemu.
  • Źli
    Książka mogła bardziej skoncentrować się na tym, co zrobić w przypadku masowej inwazji oprogramowania szpiegującego, co jest znacznie częstszym problemem dla zwykłych użytkowników. Poza tym nie ma wzmianki o How-To Geek… o co chodzi? =)
  • Dolna linia
    Ta książka jest doskonałym przewodnikiem dla mniej doświadczonych użytkowników, jak zapewnić bezpieczeństwo komputera i tworzenie kopii zapasowych. Tak naprawdę nie jest nastawiony na maniaków ani ludzi nieznających komputerów.

Przegląd

Książka zaczyna się od kilku rozdziałów skierowanych do początkujących: wyjaśnia podstawowe pojęcia, takie jak elementy wewnętrzne komputera… dyski twarde, bity, bajty, procesory itp. Przechodzi do wyjaśnienia, jak działa sieć bezprzewodowa i przechodzi do podstaw systemów operacyjnych i oprogramowanie.

W następnej sekcji czytelnik zapozna się z programami antywirusowymi, programami szpiegującymi, zaporami ogniowymi i znaczeniem używania dobrych haseł. Jest tu kilka dobrych informacji dla nowicjuszy, chociaż osobiście uważam, że mogło być więcej, biorąc pod uwagę, że ten obszar jest największym problemem dla zwykłych użytkowników.

Książka przenosi się dalej w obszar kopii zapasowych, korzystając z kopii zapasowej systemu Windows i przywracania systemu. To naprawdę najlepsza część książki, ponieważ autor prowadzi Cię przez proces tworzenia kopii zapasowej i jak to zautomatyzować, a także co należy zrobić, gdy komputer ulegnie awarii, od przywracania systemu po ponowną instalację i przywracanie kopii zapasowych. .

Ostatnia część książki wyjaśnia, jak przeprowadzić migrację ze starego komputera XP na nowy komputer z systemem Vista, używając zewnętrznego dysku twardego lub procesu kablowego „Łatwy transfer”.

Myśli


Ta książka byłaby pomocna dla tego jednego krewnego, który dzwoni do ciebie cały czas, aby coś naprawić. Wiesz o kim mówię.

Uzyskiwanie kopii

Zauważ, że w tym linku do Amazona znajduje się kod partnerski, więc jeśli kupisz za pomocą tego linku, autor książki zarobi kilka dodatkowych groszy na transakcji.

Just the Computer Essentials na amazon.com

Czy ten post był pomocny?