Skip to content

Recenzja Windows 8 krok po kroku: Solidna książka dla początkujących

8 de lipiec de 2021
1625747330 image55 1024x397 1

Możesz być zaskoczony, widząc, jak recenzujemy książkę o systemie Windows 8, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niedawno wydaliśmy własną książkę, The How-To Geek Guide to Windows 8 – ale ponieważ nie mamy (jeszcze) wersji papierowej, możemy równie dobrze dać ci inną opcję.

Uwaga: rzeczywiście pracujemy nad książką w miękkiej oprawie, ale prawdopodobnie minie miesiąc, zanim będzie dostępna. Dodatkowo, książka „Krok po kroku” została napisana przez Cipriana Rusena, mojego osobistego przyjaciela, i została opublikowana przez nikogo innego jak Microsoft Press.

Książka

Nie będziemy wchodzić w szczegóły, ponieważ recenzje książek są dla nas dość nudne, ale jest kilka kwestii, o których chcielibyśmy porozmawiać na temat tej książki, zarówno tych dobrych, jak i złych.

Dobry

  • Świetne dla początkujących: Jeśli jesteś początkującym, jest to z pewnością solidna książka dla Ciebie. Obejmują one takie rzeczy, jak ekran startowy, personalizacja, wbudowane aplikacje, podstawowe funkcje sieciowe, multimedia, bezpieczeństwo rodziny i inne. Wszystko, co jest nowe w systemie Windows 8, jest dokładnie omówione.
  • Instrukcje krok po kroku: Tak jak sugeruje tytuł, jest to jedyna książka (inna niż nasza), która naprawdę stara się przejść przez wszystko krok po kroku ze zdjęciami, ale wciąż ma dużo omówienia.
  • Dość niedrogie: Ta książka w miękkiej oprawie kosztuje obecnie tylko 19,79 USD w sklepie Amazon US, a biorąc pod uwagę, że książka ma 784 strony, to dobry interes. Wersja Kindle kosztuje 14 USD – mniej okazji.
  • Spis treści jest łatwy do zrozumienia: Spis treści jest ułożony w bardzo łatwy do zrozumienia sposób – każda sekcja każdego rozdziału dotyczy tego, jak rozwiązać problem lub jak coś zrobić. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak połączyć swoje konto na Facebooku z aplikacją Osoby, znajdziesz to w spisie treści.
  • Dobry zasięg: W tej książce omówiono prawie wszystko, co nowe w systemie Windows 8. Nie daj się zwieść innym książkom, które mówią, że dadzą ci „sekrety”, ponieważ nie ma w nich prawie nic, czego nie omówiono w tej książce. Albo nasza książka, jeśli o to chodzi.

Źli

  • Gesty dotykowe opisane w załączniku: Biorąc pod uwagę fakt, że Windows 8 jest tak skoncentrowany na nowym, przyjaznym dla dotyku interfejsie, byliśmy zaskoczeni, że trzeba przejść do dodatku, aby zobaczyć pokrycie nowych gestów dotykowych. Podejrzewamy, że wiele osób będzie używać systemu Windows 8 po raz pierwszy na urządzeniu dotykowym, więc sądzimy, że byłoby to na samym początku i na samym środku. Uwaga: gesty dotykowe są zawarte w tekście książki, po prostu nie zilustrowane do końca.
  • Literówki: Nie mamy tu zbyt wiele miejsca na rozmowę, ponieważ pierwsza wersja naszej książki również zawierała literówki, ale bądź przygotowany, jeśli jesteś typem osoby, która denerwuje się niektórymi literówkami.
  • Mylące wprowadzenie: Kiedy otwierasz książkę, znajduje się ona w sekcji o nazwie „Wprowadzenie do systemu Windows 8”. Następnie przerzucasz kilka stron dalej, a pierwszy rozdział nazywa się również „Przedstawiamy Windows 8” – w spisie treści są one wymienione, ale każdy z nich zawiera coś innego i naprawdę musisz przeczytać oba. To trochę mylące.

Dolna linia

  • Jeśli chcesz książkę w miękkiej oprawie, która obejmuje system Windows 8 w sposób, w jaki robi to How-To Geek, i nie chcesz czekać miesiąca lub dłużej, aż nasza książka wyjdzie w miękkiej oprawie, jest to solidny wybór.

Książkę można pobrać za pośrednictwem tego linku Amazon – należy również zapoznać się z sekcją „Kliknij, aby zajrzeć do środka”, aby zobaczyć spis treści i część pierwszego rozdziału. Możesz także zajrzeć do lokalnej księgarni, jeśli chcesz, miejmy nadzieję, że tam będzie.

Windows 8 krok po kroku [Paperback] na Amazon.com

Czy ten post był pomocny?