Skip to content

Słuchasz Spotify za darmo? Twoja muzyka brzmi gorzej

20 de październik de 2022
spotify logo on a smartphone next to truly wireless earbuds

Logo Spotify na smartfonie obok prawdziwie bezprzewodowych słuchawek

Darmowa wersja Spotify ogranicza jakość dźwięku. Aby słuchać w najwyższej jakości, potrzebujesz Spotify Premium.

Spotify to bardzo popularna usługa strumieniowego przesyłania muzyki, w dużej mierze dzięki temu, że jest bezpłatna. Reklamy są irytującą częścią bezpłatnego korzystania ze Spotify, ale jest jeszcze coś, z czego możesz nie zdawać sobie sprawy – jakość dźwięku też jest gorsza.

Bezpłatna wersja Spotify przesyła strumieniowo utwory z szybkością 96 kb/s w aplikacjach mobilnych i 160 kb/s na komputerze. To niewielki, ale zauważalny spadek jakości w porównaniu z płytą CD. Dzięki Spotify Premium masz możliwość słuchania utworów z prędkością do 320 kb / s, co jest zasadniczo tym samym, co dźwięk o jakości CD.

Jeśli martwisz się spaleniem danych na tym wyższym poziomie, możesz wybrać różne jakości przesyłania strumieniowego dla sieci Wi-Fi i komórkowej. Dodatkowo masz możliwość pobierania muzyki do słuchania offline dzięki Spotify Premium.

Oczywiście to niewiele znaczy, chyba że masz dobrą parę słuchawek, aby docenić wyższą jakość. Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych słuchawkach, aby znaleźć parę dla swoich potrzeb. Lepsza jakość dźwięku to tylko jedna z korzyści płynących z płacenia za Spotify Premium. Jeśli chcesz dać mu wir, być może uda Ci się zaoszczędzić trochę pieniędzy na abonamencie.

Czy ten post był pomocny?