Skip to content

Statek kosmiczny Juno NASA cierpiał na „anomalię pamięci” w pobliżu Jowisza – Recenzja Geek

16 de styczeń de 2023
be960fd8

Statek kosmiczny Juno i Jowisz.  Elementy tego obrazu dostarczone przez NASA

Sonda Juno NASA powróciła do normalnej pracy 29 grudnia 2022 r., po spędzeniu 12 dni w trybie awaryjnym. Statek przeszedł w tryb ochronny w odpowiedzi na anomalię pamięci, która wystąpiła 14 grudnia. Agencja kosmiczna stwierdziła, że ​​incydent uszkodził tylko niewielką część danych.

Anomalia pamięci wpłynęła na zdolność Juno do bezpośredniego dostępu do danych naukowych zebranych podczas niedawnego przelotu obok Jowisza. NASA twierdzi, że najbardziej prawdopodobną przyczyną awarii był skok promieniowania, który wystąpił, gdy statek przeszedł przez intensywną część magnetosfery planety.

Kontrola misji była w stanie pomyślnie zrestartować system komputerowy statku i przełączyć go w tryb awaryjny 17 grudnia. Według NASA wprowadzenie statku kosmicznego w tryb awaryjny było środkiem ostrożności. Do 22 grudnia agencja kosmiczna mogła rozpocząć odzyskiwanie danych naukowych statku.

Dane z bliskiego przelotu obok Jowisza, który miał miejsce 14 grudnia, dały bardzo pozytywne wyniki. Agencja kosmiczna twierdzi, że dane z przelotu Jowisza i jego księżyca wydają się nienaruszone. Następny przelot gazowego giganta ma nastąpić 22 stycznia.

źródło: NASA

Czy ten post był pomocny?