Skip to content

Steam Deck może uruchomić macOS – Recenzja Geek

22 de październik de 2022
e229843c

Ale prawdopodobnie nie powinieneś tego robić swojemu.

macOS Catalina działa na mobilnym systemie gier Steam Deck.

Użytkownik Steam Decka tchnął nowe życie w termin „hackintosh”. Oldschoolowy moniker wskazuje na komputer firmy innej niż Apple z systemem operacyjnym Macintosh. Ale już, Programiści XDA donosi, że użytkownik Reddita Lampa183 podzielił się, w jaki sposób zdobył macOS Catalina na swoim Steam Deck.

Post jest prostym obrazem systemu macOS działającego na Steam Deck z otwartym oknem „O tym Macu” na pustym pulpicie. Możesz zobaczyć wszystkie preinstalowane aplikacje Mac w stacji dokującej w dolnej części ekranu, co wskazuje na bardzo niedawną instalację.

Zapytany w komentarzach, jak osiągnęli ten wyczyn, Lampa813 odpowiedziała: „Postąpiłem zgodnie z przewodnikiem instalacji Macos (sic) na YouTube”. Byli też trochę niechętni, by być bardziej szczegółowym. Na pytanie, skąd wziąć ISO, odpowiadali po prostu: „Google jest twoim przyjacielem :).”

Byli nieco bardziej pomocni w wyjaśnianiu wydajności. Na pytanie, co działało, a co nie, Lampa 813 odpowiedziała: „Internet i częściowo ekran dotykowy. Dźwięk, GPU (sic) i (z jakiegoś powodu) ustawienia bezpieczeństwa nie działają.” A gdy zapytano o wydajność, stwierdzili: „Wydajność jest normalna. Ale niektóre animacje są opóźnione (sic!) i włączanie zajmuje 2-4 minuty”.

Lampa813 nigdy nie omawiała szczegółów, dlaczego dokonali tego międzyplatformowego wyczynu, ale myślę, że możemy bezpiecznie założyć, że to z tego samego powodu, dla którego George Mallory wspiął się na Mount Everest.

Źródło: Programiści XDA

Czy ten post był pomocny?