Skip to content

Szybszy Snapdragon 8 Gen 2 pojawi się na większej liczbie telefonów z systemem Android

28 de czerwiec de 2023
TM Roh Cristiano Amon and Hiroshi Lockheimer presenting at Galaxy Unpacked 2023 with the Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy icon on the screen

Snapdragon 8 Gen 2 napędza wiele flagowych smartfonów z systemem Android wydanych w 2023 roku, ale Qualcomm stworzył podkręconą wersję chipa tylko dla smartfonów Samsung. Teraz jednak wygląda na to, że ten chip tylko dla Samsunga może nie pozostać długo tylko dla Samsunga.

Nubia, chiński producent smartfonów, który jest również właścicielem marki smartfonów do gier Redmagic, opublikował zwiastun potwierdzający, że jego następny telefon, Redmagic 8S Pro, będzie wyposażony w Snapdragon 8 Gen 2 „Leading Version”. Ma dokładnie taką samą częstotliwość zegara, jak Snapdragon 8 Gen 2 dla Galaxy, chip, który zasila serię smartfonów Galaxy S23, więc można bezpiecznie założyć, że jest to dokładnie ten sam krzem.

Nie wiemy, czy „Leading Version” będzie marką, której Qualcomm użyje dla tego układu na innych rynkach – w końcu jest to zwiastun telefonu skierowanego na rynek chiński. Może po prostu zostać uruchomiony jako Snapdragon 8+ Gen 2. Ale ten ruch nie jest całkowicie zaskakujący.

Samsung prawdopodobnie podpisał umowę z Qualcomm, dzięki której chip był dostępny wyłącznie dla koreańskiej firmy przez kilka miesięcy, nie przerywając regularnego harmonogramu wydań Qualcomm — w końcu Qualcomm wypuszcza przetaktowane wersje „plus” swoich chipów jako wydanie w połowie cyklu dla lat.

Będziemy musieli zobaczyć, czy pojawi się więcej smartfonów z tym chipem i czy któryś z nich zmierza w kierunku rynku amerykańskiego.

Źródło: Weibo (po chińsku)
Za pośrednictwem: Android Authority

Czy ten post był pomocny?