Skip to content

Telefony Samsung Galaxy i Google Pixel mają lukę w zabezpieczeniach

19 de marzec de 2023
Google Tensor 1024x575 1

Tensor Google

Samsung produkuje chipy od dłuższego czasu i chociaż nie są one lepsze pod względem wydajności niż układy Qualcomm, w większości są w porządku. Jednak w chipach wyprodukowanych przez Samsunga właśnie wykryto luki w zabezpieczeniach, i to poważne.

Google Project Zero zgłosił łącznie osiemnaście luk dnia zerowego w modemach Exynos wyprodukowanych przez firmę Samsung w okresie od końca 2022 do początku 2023 roku. Cztery najpoważniejsze z nich mogą pozwolić na zdalne wykonanie kodu z Internetu do pasma podstawowego, pozwalając złośliwym podmiotom na włamanie się do smartfona bez żadnych ograniczeń. dane wejściowe wymagane od użytkownika — wszystko, czego potrzebuje haker, to numer telefonu użytkownika. Czternaście innych również pozwala na zdalne wykonanie kodu, ale nie są tak dotkliwe, ponieważ wymagają albo współudziałowego przewoźnika, albo fizycznego dostępu do urządzenia.

Luki te dotyczą szerokiej gamy urządzeń, w szczególności smartfonów Samsung wyposażonych w układy Exynos, takich jak europejski model Galaxy S22. Na szczęście Samsung zdecydował się w tym roku zrezygnować z Exynos, więc nie dotyczy to nowszych telefonów, takich jak Galaxy S23. Jednak dotyczy to najnowszych smartfonów Google Pixel 6 i Pixel 7, ponieważ są one zasilane chipami wyprodukowanymi przez firmę Samsung (Google Tensor SoC są zaprojektowane i wykonane przez firmę Samsung i są prawie tylko wariantami Exynos).

W chwili pisania tego tekstu żadna poprawka nie jest dostępna dla żadnego z tych problemów, więc w międzyczasie powinieneś wyłączyć takie rzeczy, jak VoLTE i połączenia Wi-Fi, jeśli nie chcesz, aby to miało wpływ.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?