Skip to content

Ten port Android 12L zamienia Raspberry Pi 4 w tablet z Androidem – Recenzja Geek

23 de marzec de 2022
d642f8c3 1024x576 1

Teraz, gdy Google oferuje stabilną wersję Androida 12L, entuzjaści i technicy mogą bawić się systemem operacyjnym na swoim komputerze lub smartfonie Pixel. Ale aby uzyskać prawdziwe wrażenia z Androida 12L, musisz zobaczyć go na dużym ekranie — w końcu jest przeznaczony dla tabletów. I właśnie w tym miejscu Raspberry Pi sprawia, że ​​rzeczy są interesujące.

Możesz teraz zainstalować pełny port Android 12L w Raspberry Pi 4 Model B lub Pi 400. Port został stworzony przez KonstaT, Senior Member ofProgramiści XDA. I choć wciąż jest trochę nierówny, port pozwala przetestować Androida 12L na dużym ekranie z dedykowanym urządzeniem — nie są potrzebne żadne emulatory.

Port Android 12L działa zaskakująco dobrze, z obsługą ekranów dotykowych, Wi-Fi, Bluetooth i innych. Jest tylko jeden godny uwagi problem; sprzętowe dekodowanie i kodowanie wideo nie działa (kodowanie i dekodowanie programowe działa). Ponadto niektóre aplikacje aparatu nie działają z oficjalnymi modułami aparatu Pi.

Instalacja jest również łatwa. Ten port jest po prostu nieoficjalnym ROMem Lineage OS 19.1 (jak w, nieobsługiwanym przez oficjalny zespół Lineage OS), więc możesz go po prostu uruchomić z karty microSD. Możesz także uruchomić go z dysku USB, ale ten proces wymaga kilku dodatkowych kroków.

Pełne informacje o wydaniu i instrukcje dotyczące portu Raspberry Pi Android 12L są dostępne wXDA wątek. Pamiętaj, że jest ich niewieleprawdziwy używa tego portu, więc jest to głównie dla entuzjastów i majsterkowiczów.

Źródło: KonstaT przez programistów XDA

Czy ten post był pomocny?