Skip to content

Ten telefon ma 6,1-calowy wyświetlacz E-Ink

31 de grudzień de 2022
phone

Hisense Hi Reader Pro

Panele e-ink świetnie nadają się do czytników e-booków i tym podobnych, ale w przypadku smartfonów i innych urządzeń, w których ekrany są stale odświeżane, korzystanie z nich nie należy do najprzyjemniejszych. Ale to nie powstrzymuje tego smartfona od Hisense.

Hisense wypuścił Hi Reader Pro, smartfon, który ma podstawowe specyfikacje telefonów budżetowych, w tym Qualcomm Snapdragon 662 i 4 GB pamięci RAM. Jest jednak pewien zwrot — telefon ma 6,1-calowy czarno-biały panel e-ink. Oznacza to, że wyświetlacz popija baterię tylko wtedy, gdy obraz telefonu jest odświeżany na ekranie, i nie zużywa baterii, dopóki jest statyczny. Wyświetlacz e-ink doskonale nadaje się również do widoczności w świetle słonecznym, ale może mieć problemy w warunkach słabego oświetlenia.

Powodem, dla którego wyświetlacze e-ink są zwykle ograniczone do czytników e-booków, jest niska częstotliwość odświeżania, która zwykle nie nadąża za filmami i innymi szybko zmieniającymi się treściami. Hisense jest pionierem w tworzeniu tych telefonów e-ink i mówi, że częstotliwość odświeżania wyświetlacza w tym telefonie jest „szybsza” niż w poprzednich urządzeniach. Samo to stwierdzenie nie mówi nam, że będzie tak płynnie, jak wyświetlacz zwykłego telefonu (to chyba niemożliwe), i nie mamy określonej liczby częstotliwości odświeżania, ale może to oznaczać, że będzie mniej janky niż twój Kindle, być może.

Ten telefon jest, jak można sobie wyobrazić, niedostępny w Stanach Zjednoczonych. Chociaż na pewno jest fajny.

źródło: lipputing

Czy ten post był pomocny?