Skip to content

Teraz możesz znaleźć piosenki w Deezerze po prostu nucąc – Recenzja Geek

29 de wrzesień de 2022
e855e77f

Męskiej ręki trzymającej smartfon z aplikacją Deezer na ekranie z klawiaturą komputera.

Platforma strumieniowania muzyki Deezer właśnie znacznie ułatwiła znajdowanie utworów, których nazwy nie znasz. W poście na blogu firma ogłosiła, że ​​jej wykrywacz utworów w aplikacji, SongCatcher, może teraz identyfikować melodie nucone, gwizdane lub śpiewane przez użytkownika.

Według Deezera, nowa funkcja pomoże użytkownikom odkryć piosenki, które utkwiły im w głowach, ale znali tylko kilka tekstów lub notatek. SongCatcher przeszukuje swoje archiwum muzyczne zawierające 90 milionów utworów i wyświetla nazwę potencjalnego dopasowania oraz jego metadane i okładki albumów.

Zrobiłem szybki test, aby sprawdzić, jak dobrze to działa, nucąc moją ulubioną piosenkę wszechczasów „Livin’ on a Prayer” autorstwa Bon Jovi. SongCatcher zwrócił „Living on a Prayer”, cover klasyka Bon Jovi melodia śpiewana przez cover band Brak prawa do chwalenia się.

Kiedy przerzuciłem się na śpiewanie, SongCatcher dostał odpowiednią piosenkę właściwego artysty.

Funkcja SongCatcher w Deezer wyświetlająca wyniki dla "Żyjąc modlitwą" przez Bon Jovi

Deezer twierdzi, że jest to jedyna usługa muzyczna z wykrywaniem szumów, śpiewów i gwizdów w aplikacji. Jednak aplikacja mobilna Google ma tę funkcję od jakiegoś czasu. Ale kiedy przetestowałem go, aby porównać go z SongCatcherem Deezera, nigdy nie dał żadnych wyników.

Źródło: Engadżet

Pobierz z Apple App StoreKup w Google Play

Czy ten post był pomocny?