Skip to content

Tryb naprawy Samsunga blokuje dane telefonu, gdy je wysyłasz – Recenzja Geek

1 de sierpień de 2022
499bb781

Rozbierany telefon.

Naprawa telefonu, kiedy tylko jest to możliwe, jest ogólnie lepsza dla świata i, co ważne, dla Twojego portfela. Jednak wysłanie go pocztą lub pozostawienie gdzieś grozi ujawnieniem Twoich danych osobowych. Nowy „tryb naprawy” Samsunga powinien pomóc złagodzić te obawy.

Powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby powiedzieć, że bez względu na to, co sugeruje Apple, większość warsztatów nie włamie się do Twojego urządzenia i nie przeciągnie numerów telefonu i karty kredytowej. To dobry sposób na utratę firmy, zamknięcie firmy lub wsadzenie do więzienia (lub wszystkie powyższe). Ale tylko dlatego, że na ogół się to nie zdarza, nie oznacza, że ​​to się nigdy nie zdarza.

Teoretycznie możesz spróbować całkowicie zablokować telefon, ale może to uniemożliwić technikom naprawy prawidłowe zdiagnozowanie i naprawienie telefonu, zwłaszcza jeśli problem dotyczy oprogramowania. Narzędzie Samsunga omija ten problem. Zamiast blokować cały telefon, po prostu blokuje dane. Technicy mogą przetestować system operacyjny i zbadać telefon, ale zobaczą tylko domyślne aplikacje z pustymi danymi. Po odzyskaniu telefonu możesz ponownie się uwierzytelnić, aby odblokować aplikacje i dane.

Niestety, jak po raz pierwszy zauważył SamMobile, jak dotąd funkcja ta wydaje się być ogłaszana tylko w Korei. Nie ma słowa, kiedy (lub czy) pojawi się w Stanach Zjednoczonych, ani wyjaśnienia, w jaki sposób ta funkcja blokuje telefon. Czy szyfruje dane? Utworzyć nowe konto i ukryć swoje? To niejasne.

Ale im szybciej Samsung będzie mógł włączyć tryb naprawy do większej liczby telefonów, tym lepiej, ponieważ to świetny pomysł.

przez SamMobile

Czy ten post był pomocny?