Skip to content

Twój Chromebook może uzyskać dłuższą żywotność baterii dzięki nadchodzącej aktualizacji – Recenzja Geek

8 de lipiec de 2022
3de749a4

Chromebook Google na stole

Chromebooki oferują znacznie dłuższą żywotność baterii niż przeciętne komputery z systemem Windows, ale wciąż można je ulepszyć. Nadchodząca aktualizacja Chrome OS 105 wprowadza nowe optymalizacje przeglądarki, które mają na celu wydłużenie czasu pracy baterii.

Większość przeglądarek umieszcza nieaktywne karty w trybie „uśpienia”, co jest ładnym sposobem na powiedzenie, że wyłączają lub dławią karty, których nie używasz aktywnie. Zmniejsza to obciążenie procesora nieaktywnych kart, zwalnia trochę pamięci RAM i wydłuża żywotność baterii.

Twój Chromebook automatycznie ogranicza kod JavaScript karty po pięciu minutach braku aktywności. Kod nie jest w pełni wyłączony, więc możesz szybko wrócić do miejsca, w którym przerwałeś, bez odświeżania starej karty. Ale czekam pięć minut, żeby…przepustnicaAktywność JavaScript nie ma większego sensu, więc system operacyjny Chrome przyjmie bardziej agresywną postawę.

Jak odkrył O Chromebookach, Chrome OS 105 Dev zawiera nową flagę „szybkiego, intensywnego ograniczania przepustowości po załadowaniu”. Ta flaga ogranicza aplikacje JavaScript na stronach internetowych po 10 sekundach braku aktywności.

Ta funkcja powinna zmniejszyć zużycie energii przez JavaScript o około 10%. To nie jest duża liczba, ale może prowadzić do zauważalnej różnicy w żywotności baterii, jeśli będziesz mieć wiele otwartych kart jednocześnie. Ci, którzy używają tylko kilku kart na raz, mogą nie zauważyć zmiany czasu pracy baterii.

Pamiętaj, że flaga „szybkiego intensywnego ograniczania przepustowości” jest dostępna tylko w systemie Chrome OS 105 Dev. Opuszczenie kanału programisty i dotarcie do zwykłych użytkowników zajmie Chrome OS 105 kilka miesięcy.

Źródło: Informacje o Chromebookach

Czy ten post był pomocny?