Skip to content

Utwórz skrót, aby wysłać e-mail do odbiorcy bezpośrednio z pulpitu

4 de sierpień de 2021
167

Czy zdarza się, że czytasz coś w Internecie lub wpadasz na pomysł i chcesz szybko wysłać e-mail do przyjaciela lub współpracownika? Może trudno w to uwierzyć, ale niektórzy ludzie nie zawsze mają otwartego klienta poczty e-mail przez cały dzień! Jako oszczędność czasu dla tych ludzi możemy utworzyć skrót na pulpicie do wysyłania wiadomości e-mail. Jest to przydatne, jeśli regularnie wysyłasz e-maile do określonych kontaktów.

Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu na pulpicie i przejdź do nowego skrótu.

Teraz w oknie Utwórz skrót wpisz „mailto:twójkont[email protected]”, oczywiście umieścisz adres e-mail swojego kontaktu. Na przykład, gdybym chciał tworzyć dalej, aby wysłać e-mail do The Geek, umieściłbym następujące i wcisnąłem Dalej.

1628084102 604 Utworz skrot aby wyslac e mail do odbiorcy bezposrednio z pulpitu

Następnie nazwij skrót, aby zapamiętać, do czego służy, i kliknij Zakończ.

1628084102 726 Utworz skrot aby wyslac e mail do odbiorcy bezposrednio z pulpitu

Ponieważ jest to poczta e-mail, a Outlook jest moim domyślnym klientem poczty, Vista kojarzy ze skrótem ikonę stylu Outlooka. Nie wiem, jak to będzie wyglądać u różnych klientów, ale zawsze możesz Zmień ikonę pulpitu. Teraz za każdym razem, gdy zostanie uruchomiony skrót, domyślny program pocztowy otworzy się z już wypełnionym adresem e-mail odbiorcy.

1628084102 986 Utworz skrot aby wyslac e mail do odbiorcy bezposrednio z pulpitu 1628084102 535 Utworz skrot aby wyslac e mail do odbiorcy bezposrednio z pulpitu


Jeśli chcesz wysłać wiadomość e-mail do wielu kontaktów, po prostu oddziel każdy adres e-mail średnikiem. Mam nadzieję, że ta oszczędność czasu przyda się komuś tam!

Czy ten post był pomocny?