Skip to content

Używanie iPhone’a podczas noszenia maski będzie mniej ssać – recenzja Geek

31 de styczeń de 2022
bb9afe62 1024x576 1

Po dwóch latach COVID Apple w końcu dodaje obsługę masek do Face ID. Najnowsza aktualizacja iOS Beta (wersja 15.4) zawiera ustawienie Face ID dla użytkowników masek. To znaczna poprawa w stosunku do zeszłorocznej „poprawki”, która pozwoliła ci powoliodblokuj telefon za pomocą Apple Watch, jeśli Face ID nie powiodło się.

Apple ostrzega, że ​​Face ID jest dokładniejszy, gdy skanuje tylko całe twarze. Mimo to tryb maski jest koniecznością, jeśli nosisz zasłony na twarz, gdy jesteś poza domem (chyba że chcesz wpisać kod PIN jak jaskiniowiec). Ta funkcja może również pomóc użytkownikom w zimnym klimacie odblokować iPhone’a podczas noszenia szalików, masek do biegania i innych przytulnych akcesoriów.

Aby włączyć tryb maski Face ID, przejdź do Ustawień i wybierz „Identyfikator twarzy i kod dostępu”. Aby skorzystać z tej funkcji, nie musisz ponownie skanować twarzy, a tryb maski możesz wyłączyć w dowolnym momencie. Warto zauważyć, że tryb maski działa również z Apple Pay, 1Password i innymi aplikacjami.

Jest tylko jeden problem. JakMacPlotki Uwaga, tryb maski Face ID działa tylko z iPhone’em 12 i 13. Nie jesteśmy pewni, czy jest to stałe ograniczenie, czy też Apple planuje dodać tę funkcję do starszych iPhone’ów w przyszłości.

Tryb maski Face ID powinien zostać wprowadzony wraz z aktualizacją Apple iOS 15.4. Ponownie, obecnie jest dostępny tylko w wersji beta iOS 15.4.

Źródło: MacRumors

Czy ten post był pomocny?