Skip to content

Wi-Fi 7 jest o krok bliżej rzeczywistości

11 de wrzesień de 2022
WiFiEthernet

Większość routerów i urządzeń nadal nie obsługuje Wi-Fi 6E (w tym nowej serii iPhone 14), ale postęp wciąż trwa. Wi-Fi 7 jest teraz bliższe rzeczywistości, ponieważ Intel i Broadcom właśnie zakończyły krytyczny test.

Intel i Broadcom ogłosiły w tym tygodniu, że obie firmy zakończyły pierwszą demonstrację Wi-Fi 7 od różnych dostawców — innymi słowy, po raz pierwszy sprzęt Wi-Fi 7 od dwóch różnych producentów może się komunikować. To ważny kamień milowy dla standardu bezprzewodowego, który musi działać na sprzęcie wielu różnych firm.

Test podobno osiągnął prędkości „większe niż 5 gigabitów na sekundę”, używając laptopa z procesorem Intel Core i nieokreślonej karty bezprzewodowej, podłączonej do punktu dostępowego Wi-Fi 7 opracowanego przez firmę Broadcom. Demonstracja odbywa się po tym, jak MediaTek ukończył pierwsze demo na żywo Wi-Fi 7 w styczniu.

Podobnie jak standard Wi-Fi 6E, Wi-Fi 7 wykorzystuje kombinację częstotliwości 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz, aby oferować większe prędkości. Wcześniejsze wersje robocze miały teoretycznie maksymalnie 30 Gb/s na punkt dostępowy, trzy razy szybciej niż maksymalne 9,6 Gb/s dla Wi-Fi 6. Wi-Fi 7 wykorzystuje szersze kanały i Multi-Link Operation (MLO) w celu zwiększenia prędkości i opóźnień.

Niestety, pomimo oświadczenia, że ​​„przybyło Wi-Fi 7”, nadal nie można kupić niczego, co obsługuje Wi-Fi 7 — najlepsze routery Wi-Fi są ograniczone do Wi-Fi 6 i 6E. Urządzenia z Wi-Fi 7 powinny zacząć pojawiać się na półkach sklepowych w 2023 roku.

Źródło: Intel

Czy ten post był pomocny?