Skip to content

Winamp powraca z prawdziwą aktualizacją na rok 2022

2 de sierpień de 2022
winamp on windows 11 1024x575 1

Winamp działający w systemie Windows 11.

Winamp był popularnym odtwarzaczem muzyki dla systemu Windows pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku, ale do dziś ma wiernych fanów. Po czterech latach prac rozwojowych i kilku ujawnionych łatach beta, dostępna jest nowa wersja testowa dla Winampa.

Winamp 5.9 RC1 Build 9999 został wydany 26 lipca dla systemu Windows, z wieloma drobnymi ulepszeniami i poprawkami błędów — Windows 11 jest oficjalnie obsługiwany, można odtwarzać strumienie audio przez HTTPS, a kodek VP8 jest teraz poprawnie rozpoznawany. Nowa wersja nie działa już również na Windows XP i Vista. Większość pracy w tym wydaniu polegała na unowocześnianiu kodu, więc przyszłe aktualizacje nie wymagają inne cztery lata.

Zespół programistów powiedział: „Użytkownikowi końcowemu może nie wydawać się, że istnieje cała masa zmian, ale największą i najtrudniejszą częścią była w rzeczywistości migracja całego projektu z VS2008 do VS2019 i pomyślne skompilowanie go. Podwaliny zostały już przygotowane i teraz możemy bardziej skoncentrować się na funkcjach”.

Wysiłki zmierzające do utrzymania klasycznej wersji Winampa odbywają się wraz z innymi ambicjami firmy związanymi z muzyką, które obejmują zaktualizowaną wersję wieloplatformową, „Fundację Winampa”, która finansuje muzyków i sprzedaż NFT. Zespół Winampa powiedział w marcu, że Winamp 6 będzie „wieloplatformową aplikacją na Androida, iOS, przeglądarkę internetową itp.”, a Winamp 5 dla Windows „nie jest martwy”.

W wersji Release Candidate istnieje kilka utrzymujących się błędów, szczególnie w przypadku używania starszych wtyczek, ale poprawki są w drodze.

Źródło: Forum Winampa
Przez: piszczący komputer

Czy ten post był pomocny?