Skip to content

Co to jest Snapchat?

28 de lipiec de 2021
100preview 2

O ile nie chowałeś się pod kamieniem, prawdopodobnie słyszałeś, jak ktoś wspomniał o sieci społecznościowej / aplikacji czatuch Snapchat. W zależności od tego, jak mierzysz rzeczy, teraz jest więcej popularny niż Twitter i Pinterest, a tylko Facebook i Instagram mają codziennie więcej użytkowników. Różnica polega na tym, że większość użytkowników Snapchata to millenialsi i nastolatki, więc jest on pod ostrzałem wielu starszych internautów.

Snapchat to aplikacja do udostępniania zdjęć i sieć społecznościowa, w której możesz wysyłać do znajomych jednorazowe zdjęcia i wiadomości zwane Snaps. Jak tylko otworzą twoje wiadomości, znikają. Możesz także publikować Snapy w swojej „Historii”, w której pozostają przez 24 godziny.

Na przykład tutaj, w How-To Geek, jestem jedynym pisarzem, który regularnie używa Snapchata – to nie przypadek, że jestem też najmłodszy (i najbardziej niedojrzały).

Więc jeśli zastanawiasz się, czym dokładnie jest Snapchat, jako rezydentny tysiącletni ambasador How-To Geek, jestem tutaj, aby pomóc.

Co robi Snapchat?

Snapchat zaczynał jako aplikacja do wysyłania tymczasowych zdjęć i chociaż został rozszerzony, nadal jest jego podstawową funkcją.


Powiedzmy, że chcę podzielić się niesamowitym selfie z moim redaktorem Whitsonem. Otwieram Snapchata i biorę „Snap”. Kiedy to robię, ustawiam minutnik na od jednej do dziesięciu sekund i wciskam wyślij. Whitson dostaje powiadomienie na swój telefon, że wysłałem mu Snapa. Jak tylko go otworzy, będzie mógł go widzieć tylko przez dziesięć sekund. Potem już go nie ma.

Co to jest Snapchat1627470698 767 Co to jest Snapchat

Mógłby zrobić zrzut ekranu, ale gdyby to zrobił, otrzymałbym powiadomienie od Snapchata z informacją, że to zrobił.

Chociaż każdy Snap może być tylko obrazem, możesz użyć soczewek, filtrów, geofiltrów, naklejek, emotikonów, tekstu i narzędzia do rysowania, aby bardziej je spersonalizować. Większość z nich zmierza w stronę głupiej strony rzeczy.

1627470699 450 Co to jest Snapchat1627470699 505 Co to jest Snapchat

Oprócz zdjęć Snapchat możesz również wysyłać krótkie Snapchaty wideo i znikające wiadomości tekstowe. Snap wideo może trwać do dziesięciu sekund. Zamiast korzystać z timera, wiadomości tekstowe Snapchata znikają, gdy tylko osoba je czytająca opuści czat.

1627470699 873 Co to jest Snapchat1627470699 290 Co to jest Snapchat

Historie i odkrywanie

Od momentu uruchomienia Snapchat przeszedł od aplikacji do przesyłania wiadomości do niektórych funkcji sieci społecznościowych.

Każdy na Snapchacie ma „historię”, do której mogą publikować zdjęcia i Snapy wideo. Każdy na swojej liście „Przyjaciół” może zobaczyć swoją historię, podobnie jak kanał na Facebooku lub Instagramie. Każdy Snap wysłany do Story pozostaje aktywny przez 24 godziny, zanim zniknie. Wiele popularnych celebrytów korzysta z historii Snapchata.

1627470699 109 Co to jest Snapchat


Czasami, na specjalne wydarzenia, takie jak Boże Narodzenie lub Super Bowl, Snapchat ma wyselekcjonowaną naszą historię, do której każdy użytkownik może przesłać Snapy. Zespół redakcyjny Snapchata wybiera najlepszą i tworzy jedną wielką historię dla wszystkich.

Odkrywanie jest jak Stories z wyjątkiem niewielkiej grupy publikacji. Media takie jak Codzienna poczta, Słońce, Kanał buzzów, Sky News, Rozcierany, Wice oraz National Geographic wszystkie znajdują się w programie Discover firmy Snapchat. Używają go do udostępniania popularnych artykułów, filmów i tym podobnych.

1627470700 912 Co to jest Snapchat

Wspomnienia Snapchata

Chociaż urok Snapchata polega głównie na tym, że wszystko jest tymczasowe, czasami ludzie używają go do rejestrowania rzeczy, które faktycznie chcą zachować. Wspomnienia Snapchata to sposób na prywatne zapisywanie własnych Snapów i Stories, aby móc je później przeglądać lub udostępniać.

1627470700 300 Co to jest Snapchat

Snapchat to nie tylko nagie zdjęcia

Snapchat zyskał niezbyt zdrową reputację ze względu na sposób, w jaki się zaczął. Kilkoro dzieciaków ze studiów chciało mieć aplikację, która umożliwiałaby wysyłanie zdjęć, których druga osoba nie mogła zapisać. Niemal przez przypadek stworzyli coś, co naprawdę uderzyło w milenialsów i nastolatków. A gdy Snapchat dorósł, stał się bardziej popularny. Chociaż jest niezwykle popularny wśród milenialsów i nastolatków, zyskują coraz więcej starszych użytkowników. Nawet moja mama jest teraz na Snapchacie!

Podczas gdy niektórzy ludzie najwyraźniej chcieli platformy do wysyłania aktów, o wiele więcej chciało sposobu na wysyłanie tymczasowych wiadomości. Kiedy każda rzecz, którą robisz online, jest śledzona, kiedy każda wiadomość, którą kiedykolwiek wysłałeś, może zostać przeciągnięta, aby Cię prześladować, naprawdę uwalniają się wiadomości, które po prostu… znikają. (I nie zabieraj miejsca w telefonie!)

Czy ten post był pomocny?