Skip to content

Czy dwa dyski podłączone przez koncentrator USB mogą ominąć komputer podczas udostępniania danych?

29 de lipiec de 2021
cantwodrivesconnectedviausbhubbypassacomputerwhensharingdata00

Jeśli masz wiele dysków twardych podłączonych do koncentratora USB, czy skopiowane dane najpierw przechodzą przez komputer, czy bezpośrednio przez sam koncentrator USB? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedzi na pytania ciekawskich czytelników.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Zdjęcie dzięki uprzejmości itBox24 (Flickr).

Pytanie

Czytnik SuperUser IAmJulianAcosta chce wiedzieć, czy dwa dyski podłączone do koncentratora USB mogą przesyłać dane bezpośrednio przez koncentrator USB i całkowicie ominąć komputer:

Jeśli podłączę dwa dyski USB do zewnętrznego koncentratora i skopiuję dane z jednego dysku na drugi, czy dane przechodzą przez komputer, czy koncentrator USB będzie zarządzał danymi? Czy ma to jakąś korzyść w zakresie wydajności?

Jaką trasę obiorą dane podczas kopiowania z jednego dysku USB na drugi?

Odpowiedź

Współtwórcy SuperUser lzam, Luu Vinh Phuc i fixer1234 mają dla nas odpowiedź. Po pierwsze, lzam:

Nie, to nie zadziała. Wszystkie kopiowane dane będą musiały zostać odczytane przez komputer z dysku źródłowego, zanim zostaną skopiowane na dysk docelowy.

Jeśli już, posiadanie dwóch dysków twardych podłączonych do tego samego koncentratora USB może spowolnić działanie. Jeśli masz wiele urządzeń podłączonych do koncentratora, muszą one dzielić przepustowość.

Następnie odpowiedź od Luu Vinh Phuca:

USB jest protokołem sterowanym przez hosta, a nie standardem peer-to-peer, takim jak FireWire. Dyski to tylko urządzenia, a nie hosty, które kontrolują lub decydują o niczym. Bez gospodarza nie mogą nawet wchodzić w interakcje ze światem zewnętrznym.

Zakładając, że możesz tak połączyć dwa dyski, skąd będą wiedzieć, które pliki i/lub foldery chcesz skopiować? Skąd będą wiedzieć, z którego dysku skopiować i czy zastąpią zduplikowane pliki? Jak będą się zachowywać, jeśli dyski są pełne?

I nasza ostateczna odpowiedź od fixer1234:

Koncentrator USB to tylko sposób na udostępnienie połączenia z komputerem, gdy nie masz wystarczającej liczby portów USB dla wszystkich urządzeń, które chcesz podłączyć. Urządzenia podłączone do komputera przez koncentrator USB nigdy nie komunikują się ze sobą. Koncentrator USB zapewnia, że ​​ruch między komputerem a podłączonymi urządzeniami przechodzi do i z właściwego urządzenia, tak jakby każde z nich było dosłownie podłączone do portu USB w komputerze.

Nie ma korzyści w zakresie wydajności i może wystąpić pogorszenie wydajności. Sam koncentrator USB jest podłączony do komputera przez połączenie USB, więc wszystko, co jest podłączone do koncentratora USB, musi dzielić przepustowość tego połączenia. Dyski twarde mogą zużywać dużą część przepustowości koncentratora USB i wpływać na wydajność innych urządzeń podłączonych do koncentratora USB. Z tego powodu generalnie nie chcesz w ogóle podłączać dysków twardych przez koncentrator USB.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?