Skip to content

Czy istnieje skrót klawiaturowy, którego można użyć zamiast klawisza menu kontekstowego?

27 de lipiec de 2021
a keyboard shortcut that can be used in place of the context menu key 00

Kiedy przyzwyczaisz się do dostępu do niesamowitego (i często używanego) klawisza na klawiaturze, nie będziesz szczęśliwy, gdy inna klawiatura nie będzie miała tego konkretnego klawisza. Więc co robisz? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser pomaga sfrustrowanemu czytelnikowi ponownie uzyskać satysfakcję dzięki szybkiemu i łatwemu skrótowi klawiaturowemu.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Piotr M (flickr).

Pytanie

Czytnik SuperUser ppittle chce wiedzieć, czy istnieje skrót klawiaturowy, którego można użyć zamiast Klawisz menu kontekstowego:

ten Klawisz menu kontekstowego na komputerach z systemem Windows jest niesamowity! Ale na niektórych klawiaturach, głównie laptopach, przestali zawierać dedykowaną Klawisz menu kontekstowego. Czy istnieje skrót klawiaturowy, który spowoduje wyświetlenie Menu kontekstowe?

1627388030 169 Czy istnieje skrot klawiaturowy ktorego mozna uzyc zamiast klawisza menu

Czy istnieje skrót klawiaturowy, którego można użyć zamiast Klawisz menu kontekstowego?

Odpowiedź

Współtwórcy SuperUser Adam Prescott, PTwr i simbabque mają dla nas odpowiedź. Najpierw Adam Prescott:

Po prostu uderz Shift + F10! To jeden z moich ulubionych skrótów!

Następnie odpowiedź od PTwr:

To jest niesamowite, ale w niektórych aplikacjach to nie działa. Na przykład Menu kontekstowe elementów strony internetowej w Google Chrome i Operze (możliwy problem z WebKit).

Z naszą ostateczną odpowiedzią od simbabque:

Działa również na Ubuntu w niektórych aplikacjach (np. Google Chrome).

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?