Skip to content

Czy mogę przenieść iPhone’a do innego operatora?

2 de sierpień de 2021
iphone7lineup copy 650x300

Jeśli masz dość obecnego operatora i chcesz przejść na lepszego, możesz się zastanawiać, czy możesz zabrać ze sobą obecnego iPhone’a. Jest to o wiele prostsze niż kiedyś, ale wciąż należy pamiętać o kilku rzeczach.

Musisz odblokować iPhone’a przez obecnego operatora (jeśli jeszcze nie jest)

Kilka lat temu większość (jeśli nie wszystkie) telefonów była zablokowana przez operatora, co oznaczało, że Twój telefon mógł być używany tylko z operatorem, od którego go kupiłeś. Więc jeśli kupiłeś smartfon Verizon, możesz go używać tylko na Verizon. Niektóre telefony są nadal zablokowane przez operatora, inne nie.

Jeśli Twój telefon jest nadal zablokowany u operatora, musisz go zabrać i odblokować za Ciebie. To pozwala na korzystanie z telefonu na dowolnym innym operatorze… o ile sprzęt twojego telefonu jest kompatybilny z tym operatorem.

1627903214 977 Czy moge przeniesc iPhonea do innego operatora

Zależy to również od modelu Twojego iPhone’a

Różni operatorzy korzystają również z różnych technologii komórkowych, więc niekoniecznie każdy telefon jest kompatybilny z każdym operatorem.

AT&T, T Mobile, a wielu globalnych operatorów korzysta ze standardu GSM (Global System for Mobile Communications), podczas gdy Verizon oraz Sprint użyj starszego standardu o nazwie CDMA (Code-Division Multiple Access). Jeśli Twój telefon obsługuje tylko jeden z tych standardów, nie możesz zabrać go do operatora, który korzysta z drugiego. (Nie możesz na przykład używać telefonu tylko GSM w Verizon, ale możesz go używać w AT&T i T-Mobile.)


Dobrą wiadomością jest to, że wiele telefonów jest obecnie wyposażonych w układy CDMA i GSM, w tym niektóre wersje iPhone’a już w iPhonie 4. Ale nie każdy iPhone ma oba chipy.

1627903214 370 Czy moge przeniesc iPhonea do innego operatora

ten iPhone 6 i 6sna przykład były zgodne z obydwoma standardami. Bez względu na to, gdzie kupiłeś iPhone’a, możesz zabrać go do innego operatora, o ile był odblokowany. Dotyczyło to również modeli 6 Plus i 6s Plus.

ten iPhone 7, 8, X, XS i XRobszar nieco inny. Istnieją dwie wersje każdego telefonu:

  • Warianty Verizon i Sprint mają wewnątrz układy CDMA i GSM i można je zabrać do dowolnego innego operatora, o ile telefon jest odblokowany.
  • Warianty AT&T i T-Mobile są jednak wyposażone tylko w układ GSM. Oznacza to, że nie możesz używać AT&T lub T-Mobile iPhone na Verizon lub Sprint, ponieważ te wersje nie mają chipów CDMA. (Możesz jednak zabrać AT&T iPhone’a do T-Mobile lub odwrotnie).

Więc jeśli kupujesz iPhone’a od AT&T lub T-Mobile, upewnij się, że planujesz pozostać u jednego z tych operatorów.

1627903214 279 Czy moge przeniesc iPhonea do innego operatora

Jeśli planujesz uaktualnienie do iPhone’a i chcesz mieć swobodę przemieszczania się każdy przewoźnika, najlepiej byłoby kupić model Verizon, ponieważ jest fabrycznie odblokowany pierwszego dnia i będzie działał bez problemu z każdym z czterech największych przewoźników w USA. Model iPhone’a Sprint jest taki sam, ale musi pozostać zablokowany do Sprint przez co najmniej 50 dni.


Wreszcie,iPhone SE jest podobny do innych iPhone’ów, ponieważ istnieją dwa modele. Jest taki, który działa z Verizon, AT&T i T-Mobile, ale jest inny, który działa tylko ze Sprintem. Poprzedni model może działać w Sprint, ale nie uzyskasz pełnych prędkości LTE, które oferuje Sprint. iPhone SE został wycofany z produkcji, ale warto o tym pamiętać, jeśli kupujesz używany.

To wszystko jest trochę zagmatwane, a dzień, w którym smartfony i nośniki stają się znacznie bardziej uproszczone, to dzień, w którym piekło zamarza. Do tego czasu będziemy musieli przedzierać się przez ten bałagan, ale miejmy nadzieję, że to wyjaśni sytuację, gdy zdecydujesz się kupić nowy iPhone i chcesz mieć najlepszą swobodę operatora, jaką możesz uzyskać.

Obrazy Apple,Darla Mack/Flickr

Czy ten post był pomocny?