Skip to content

Czym jest Chime.in i czym różni się od Facebooka/Twittera/Google+?

28 de lipiec de 2021
1627456067 banner4

Chime.in to sieć społecznościowa udostępniana przez UberMedia; osób stojących za aplikacjami UberSocial i Echofonem. Ich celem jest poprawa jakości korzystania z sieci społecznościowych poprzez integrację multimediów, odkrywanie społeczności i elastyczne obserwowanie użytkowników.

Oto kilka funkcji, które odróżniają go od innych sieci społecznościowych.

  • Wszystko jest publiczne. Nie ma prywatnych wiadomości, czatów ani kręgów.
  • Media można łatwo zintegrować z każdym postem (przepraszam, że nie ma gifów).
  • Możesz śledzić użytkownika w całości lub tylko z określonymi zainteresowaniami tego użytkownika.
  • Strony społeczności pozwalają założycielom zarabiać na stronach, które tworzą za pomocą reklam.

Rzućmy okiem na niektóre funkcje, aby sprawdzić, czy chcesz zainwestować czas w inną sieć społecznościową.

Kuranty i Chimeline

1627456065 390 Czym jest Chimein i czym rozni sie od FacebookaTwitteraGoogle

Pomyśl o dzwonkach jak o tweetach lub postach na Facebooku/Google+. Jest to główna rzecz, którą robisz w każdej sieci społecznościowej i na której Chime.in skupia większość swoich wysiłków.

Integracja multimediów umożliwia osadzanie ankiet, zdjęć, linków i filmów bezpośrednio w dzwonku. Podobnie jak inne sieci społecznościowe, możesz dodawać zainteresowania, podobnie jak hashtagi, i wysyłać komuś posty, @ odpowiedzi. Pamiętaj jednak, że bez względu na to, do kogo wyślesz dzwonek, wszystko jest nadal publiczne.


Wysyłanie dzwonków umożliwia również publikowanie bezpośrednio w kanałach na Twitterze lub Facebooku, ale funkcja ta jest obecnie wyłączona w wersji beta.

Odpowiedzi nie są niczym nowym, ale odpowiedzi zagnieżdżone (głębokość 1 poziomu) z możliwością głosowania na komentarze w górę lub w dół są przydatne.

1627456065 222 Czym jest Chimein i czym rozni sie od FacebookaTwitteraGoogle

Sortowanie to funkcja, która jest zwykle pomijana w większości sieci społecznościowych i nie jesteśmy jeszcze sprzedawani, jeśli jest to konieczne. Niemniej jednak Chime.in umożliwia sortowanie chimeline według czasu, liczby polubień, udostępnień lub komentarzy.

1627456065 796 Czym jest Chimein i czym rozni sie od FacebookaTwitteraGoogle

Społeczności

Społeczności służą do gromadzenia się wokół tematu, marki lub zainteresowań. Są bardzo podobne do stron na Facebooku z kilkoma małymi wyróżnieniami.

1627456065 961 Czym jest Chimein i czym rozni sie od FacebookaTwitteraGoogle

Na stronach społeczności znajdują się dyskusje, które są pokojami czatu na żywo, w których biorą udział osoby, które aktualnie są na tej samej stronie. Nie możesz publikować w dyskusji, chyba że jesteś na stronie społeczności.

1627456066 599 Czym jest Chimein i czym rozni sie od FacebookaTwitteraGoogle

Strony społeczności mają dzwonki, tak jak użytkownicy, ale mogą one być filtrowane przez założyciela społeczności, aby uwzględnić dzwonki dla określonych zainteresowań określonych użytkowników.


Społeczności mają również reklamy, które założyciel społeczności może umieścić na stronie i uzyskać część przychodów z kliknięć. Jeśli nie chcesz reklam, możesz umieścić miłą wiadomość dla społeczności.

1627456066 609 Czym jest Chimein i czym rozni sie od FacebookaTwitteraGoogle

Aplikacje mobilne

Chime.in obsługuje iOS, Android i Blackberry dla swoich aplikacji mobilnych i pozwala zobaczyć dzwonki, odpowiadać na dzwonki i wysyłać dzwonki. Umożliwiają również przeglądanie zainteresowań, aby być na bieżąco z tematami i użytkownikami.

1627456066 145 Czym jest Chimein i czym rozni sie od FacebookaTwitteraGoogle

Dzwonek.in jest obecnie w zamkniętej wersji beta (wymagane zaproszenia), ale wkrótce zostanie otwarta dla publiczności.

Czy ten post był pomocny?