Skip to content

Dlaczego ludzie używają polecenia „echo” podczas instalowania oprogramowania w systemie Linux?

9 de lipiec de 2021
why do people use the echo command when installing software in linux 00

Jeśli jesteś nowy w korzystaniu z Linuksa, wiele poleceń i ich odmian może wydawać się nieco mylących. Weźmy na przykład polecenie „echo”. Dlaczego ludzie używają go podczas instalowania oprogramowania? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedź na pytanie nowego użytkownika Linuksa.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser PallavBakshi chce wiedzieć, dlaczego ludzie używają polecenia „echo” podczas instalowania oprogramowania w systemie Linux:

Jestem nowy w świecie komputerów. Podczas instalacji ROS Indigo pierwszy krok mówił, że powinienem użyć poniższego kodu:

  • sudo sh -c 'echo “deb http://packages.ros.org/ros/ubuntu $(lsb_release -sc) main” > /etc/apt/sources.list.d/ros-latest.list’

Dlaczego ludzie używają polecenia „echo” wraz z „sh -c” w tym kontekście? Widziałem również polecenie „echo” używane w innych procesach instalacyjnych.

Linki, które przejrzałem

Czym dokładnie jest polecenie „sh”?

Instalacja Ubuntu ROS Indigo

Dlaczego ludzie używają polecenia „echo” podczas instalowania oprogramowania w systemie Linux?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Fleet Command ma dla nas odpowiedź:

Zwykle funkcją polecenia „echo” jest wyświetlenie ciągu (fragmentu tekstu) na konsoli. Ale tym razem znak (większy niż) > jest dodawany po poleceniu echo, przekierowując jego wyjście do pliku tekstowego znajdującego się w /etc/apt/sources.list.d/ros-latest.list.

Zasadniczo całe to polecenie zapisuje fragment tekstu do pliku tekstowego. Teraz nadchodzi trudna część:

Ciąg zapisany do pliku może być inny dla każdego komputera. Część, $(lsb_release -sc), jest rozwiązany (zmieniony na coś innego) po uruchomieniu polecenia „echo”.

Możesz otworzyć /etc/apt/sources.list.d/ros-latest.list w edytorze tekstu przed i po poleceniu, aby zobaczyć zmiany dla siebie. Pamiętaj, że plik może nie istnieć przed użyciem tego polecenia.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?