Skip to content

Dlaczego niektóre wiadomości iMessages pojawiają się jako e-mail zamiast numeru telefonu?

21 de lipiec de 2021
hth83 650x289 1024x452 1

Czy kiedykolwiek wysyłałeś SMS-y z kimś na swoim iPhonie, tylko po to, aby ich czat losowo przełączył się na zupełnie nowy kontakt? Oto jesteś, szczęśliwie pisząc, gdy nagle musisz wskoczyć do nowego okna wiadomości, które mówi, że pochodzi z ich e-maila, a nie z głównego kontaktu.

Ten drobny błąd w systemie komunikacji między iOS a OSX może wystąpić, jeśli masz nieprawidłowo zapisany kontakt w telefonie lub jeśli nie przełączył się z konta „@me” w iChat na swój telefon bez wyłączania tego pierwszego pierwszy.

Na szczęście rozwiązanie problemu jest dość łatwe.

Ponownie dodaj ich adres e-mail do swoich kontaktów

Pierwszym sposobem przywrócenia porządku jest dodanie adresu e-mail nadawcy do jego głównego kontaktu, który został już zapisany na liście kontaktów.

Aby to zrobić, dotknij jego nazwy u góry paska iMessage, co przeniesie Cię do karty kontaktowej połączonego adresu e-mail.

1626874348 733 Dlaczego niektore wiadomosci iMessages pojawiaja sie jako e mail zamiast numeru


Stuknij ikonę „i” w prawym górnym rogu, po lewej stronie zapisanego e-maila. Gdy to zrobisz, zostaniesz powitany ekranem, który da ci opcje wysłania ich e-mailem, skonfigurowania połączenia FaceTime lub „Dodaj [the email] do istniejącego kontaktu”.

1626874349 933 Dlaczego niektore wiadomosci iMessages pojawiaja sie jako e mail zamiast numeru

Dotknij tego, a zostaniesz przeniesiony do listy kontaktów, zawierającej wszystkie inne nazwy aktualnie przechowywane w telefonie. Przewiń w dół, aby znaleźć kontakt, do którego chcesz dodać wiadomość e-mail, i dotknij.

Dlaczego niektore wiadomosci iMessages pojawiaja sie jako e mail zamiast numeru

Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony na ich stronę kontaktową, gdzie wiadomość e-mail zostanie już automatycznie zaimportowana do pierwszego miejsca.

1626874349 316 Dlaczego niektore wiadomosci iMessages pojawiaja sie jako e mail zamiast numeru

Po dokonaniu tej zmiany, bez względu na to, czy wysłała do Ciebie wiadomość e-mail ze swojego konta iChat, czy w inny sposób, nazwa zawsze będzie wyświetlana tylko jako kontakt, pod którym została zapisana, i nic więcej.

Poproś ich, aby się wylogowali

Czasami ludzie mogą przypadkowo pozostawić swój iChat w systemie OSX po tym, jak już zaczęli wysyłać Ci SMS-y ze swojego telefonu.

Jeśli w dowolnym momencie ich laptop/komputer wyjdzie z trybu uśpienia z włączonym iChat, nazwa użytkownika iChat może mieć pierwszeństwo, a Twoja rozmowa zostanie przekonwertowana na ich okno czatu zamiast na pole tekstowe.

1626874349 948 Dlaczego niektore wiadomosci iMessages pojawiaja sie jako e mail zamiast numeru


Aby rozwiązać ten problem, wystarczy poprosić ich o sprawdzenie, czy ich iChat jest zalogowany, a jeśli tak, wylogować się. Gdy to zrobią, następny wysłany SMS automatycznie przełączy się z powrotem na ich numer.

1626874349 740 Dlaczego niektore wiadomosci iMessages pojawiaja sie jako e mail zamiast numeru

Powyższe okno jest przykładem użytkownika nadal zalogowanego do iChat, podczas gdy następny przykład to ten, który zobaczysz, gdy tylko konto iMessage będzie otwarte tylko w jednym miejscu.

1626874349 805 Dlaczego niektore wiadomosci iMessages pojawiaja sie jako e mail zamiast numeru

Zmień własne ustawienia

Ale co, jeśli jesteś winowajcą, który robi bałagan w czyimś dzienniku tekstowym za pomocą własnego e-maila?

Jeśli ktoś mówi Ci, że Twój e-mail pojawia się w jego dzienniku tekstowym zamiast zwykłego kontaktu, możesz sprawdzić jedno ustawienie, które może powodować problemy.

Aby go znaleźć, zacznij od otwarcia aplikacji Ustawienia, a następnie przejdź do sekcji „Wiadomości”.

1626874349 846 Dlaczego niektore wiadomosci iMessages pojawiaja sie jako e mail zamiast numeru1626874349 507 Dlaczego niektore wiadomosci iMessages pojawiaja sie jako e mail zamiast numeru

Tutaj musisz przewinąć w dół do opcji „Wyślij i odbierz”, które pokażą Ci wszystkie połączone adresy e-mail, konta iChat i numery telefonów są połączone z Twoją aplikacją iMessage na telefonie.

1626874350 566 Dlaczego niektore wiadomosci iMessages pojawiaja sie jako e mail zamiast numeru


Jeśli jeszcze nie jest, aby Twój numer telefonu znów wyświetlał się normalnie, musisz ustawić opcję „Rozpocznij nowe konwersacje od” swojego numeru zamiast wszelkich powiązanych e-maili, które mogą być powiązane z kontem iChat lub w inny sposób.

Pamiętaj też, że dopóki jesteś zalogowany z tego e-maila na połączone konto OSX, iChat będzie automatycznie przechowywać te informacje jako część danych uwierzytelniających Twojego laptopa lub komputera stacjonarnego. Jedynym miejscem, w którym można usunąć te informacje, jest iPhone, z którego pracujesz, w części iMessage aplikacji Ustawienia.

Czy ten post był pomocny?