Skip to content

Początkujący: jak korzystać z notatek w programie Outlook 2013 w celu uzyskania łatwych przypomnień na pulpicie

4 de sierpień de 2021
img 54a1c77294368

Notatki są proste i bardzo przydatne. Są to w zasadzie posty na komputery stacjonarne, które można zbierać i zapisywać w programie Outlook oraz wyświetlać na pulpicie jako przypomnienia o czynnościach.

W programie Outlook wiele się dzieje. Oczywiście możesz go używać do poczty e-mail, ale możesz też zarządzać kontaktami razem w jednej książce adresowej. Jeśli jesteś pedantem, jeśli chodzi o utrzymywanie harmonogramu, bez wątpienia spodoba ci się jego umiejętności kalendarza. Wreszcie, możesz użyć jego zdolności do wykonywania zadań, aby stworzyć zabójcze listy rzeczy do zrobienia, które pomogą Ci zwiększyć produktywność.

Notatki mają być bardziej narzędziem do użytku osobistego. W związku z tym nie znajdziesz siebie i współpracowników wykonujących wszelkiego rodzaju współpracę lub ustalających terminy na notatki. Niemniej jednak, jeśli podoba Ci się pomysł Post It, ale nie chcesz, aby były one rozmieszczone na całej ramce ekranu lub rzeczywistym fizycznym pulpicie, możesz użyć notatek programu Outlook do podobnego celu.

Praca z notatkami

Jeśli masz już zainstalowany program Outlook na swoim komputerze, możesz zacząć. Jeśli Outlook jest dla Ciebie zupełnie nowy, możemy pomóc Ci przyspieszyć. Widok Notatek jest bardzo prosty, prawdopodobnie najprostszy, funkcja, o której do tej pory mówiliśmy. Aby napisać nową notatkę, po prostu kliknij „Nowa notatka”.

Poczatkujacy jak korzystac z notatek w programie Outlook 2013 w

Nowa notatka pojawi się unosząca się nad pulpitem. Możesz wpisać swoje przypomnienia i pozostaną tam, dopóki nie zamkniesz ich za pomocą X w prawym górnym rogu. Nawet po zamknięciu notatki pozostanie ona w widoku notatki programu Outlook.

1628078481 666 Poczatkujacy jak korzystac z notatek w programie Outlook 2013 w


Możesz zmienić widok, aby sortować notatki według tematu lub daty utworzenia, a nawet kategorii. Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy pasek szczegółów i dodać kolejne sposoby sortowania.

1628078481 605 Poczatkujacy jak korzystac z notatek w programie Outlook 2013 w

Na koniec, tylko ze względu na kompletność, możesz zarządzać i tworzyć nowe widoki swoich notatek lub modyfikować swoje bieżące widoki. Zakłada to, że będziesz robić dużo notatek i zachować je dla dobra potomności.

1628078481 534 Poczatkujacy jak korzystac z notatek w programie Outlook 2013 w

Możesz także przypisać kategorie, które pomogą Ci kategoryzować je według tematu i ważności. Porozmawiamy więcej o kategoriach w nadchodzącym artykule. Jak już powiedzieliśmy, notatki są naprawdę łatwe; jeśli używasz Outlooka do innych celów, niezależnie od tego, czy jest to poczta e-mail, zadania czy kalendarze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odbierzesz je w mgnieniu oka.

Publikowanie notatek na pulpicie

Dobra, dość nudnych szczegółów, sprawdźmy kilka notatek w akcji. Możesz zobaczyć na zrzucie ekranu, możesz ułożyć cały pulpit z notatkami, jeśli chcesz, lub możesz mieć tylko jedną dużą notatkę.

1628078482 327 Poczatkujacy jak korzystac z notatek w programie Outlook 2013 w

Notatki można zmieniać, chcesz chwycić prawy dolny róg i przeciągnąć je do rozmiaru, który Ci odpowiada. Możesz także zmienić kolor każdej notatki w zależności od kategorii, w której je umieścisz.Zauważ też, że nawet gdy naciśniesz X, aby zamknąć notatkę, nie zniknie. Notatka jest przechowywana i archiwizowana, dopóki jej nie usuniesz.

Jednym z najłatwiejszych sposobów szybkiego zaglądania do notatek jest po prostu kliknięcie prawym przyciskiem myszy na każdej z nich i skorzystanie z menu rozwijanego.

1628078482 914 Poczatkujacy jak korzystac z notatek w programie Outlook 2013 w


Poza tym nie ma jednak wiele więcej do powiedzenia na temat notatek. To naprawdę fajna funkcja. Pamiętaj tylko, że Twoje notatki nie będą trwałe z jednej sesji programu Outlook do drugiej, więc jeśli zamkniesz program Outlook lub ponownie uruchomisz komputer, notatki będą musiały zostać ponownie wysłane, abyś mógł je zobaczyć na pulpicie. To powiedziawszy, jeśli po prostu pozwolisz Outlookowi działać w tle, sprawdzając pocztę i wykonując swoje zadania, pozostaną one dla Ciebie, tak jak zwykłe karteczki samoprzylepne.

Oczywiście istnieją inne sposoby prowadzenia notatek. Mógłbyś użyj czegoś takiego jak Evernote, który jest bardzo popularny, ale może być nieco przytłaczający dla zwykłych użytkowników. Z drugiej strony istnieje coś takiego jak Google Keep, ale to bardziej domena Androida i Chrome, z której niektórzy użytkownicy mogą nie korzystać.

Prosty urok tworzenia i publikowania notatek w programie Outlook polega na tym, że uzupełnia aplikację jako jeden z najbardziej wszechstronnych dostępnych menedżerów informacji osobistych. Istnieje również atrakcyjność możliwości oddzielenia pracy i życia osobistego. Nie zawsze musisz mieć e-maile, spotkania, rzeczy do zrobienia i notatki, które stawiają Cię w twarz.

Chcielibyśmy teraz usłyszeć od ciebie; powiedz nam, czego używasz do robienia i robienia notatek. Czy kiedykolwiek lub używasz Outlooka lub czy przyjęłeś inną opcję? Jak zawsze, nasze forum dyskusyjne czeka na Twoje komentarze.

Czy ten post był pomocny?