Skip to content

Czy możesz otrzymywać alerty o stanie magazynu ze sklepów? Nieważne.

27 de lipiec de 2021
shutterstock 1636739785

W czasach kryzysu gromadzenie i przeciążenie łańcuchów dostaw może utrudnić znalezienie niezbędnych towarów. Podczas gdy niektóre witryny handlu detalicznego oferują opcję „Powiadom mnie” w przypadku produktów, których nie ma w magazynie, rzadko dotyczy to zwykłych artykułów gospodarstwa domowego i artykułów medycznych.

Śledzenie zapasów nie zawsze jest dokładne

Nawet w najlepszych czasach nie zawsze możesz liczyć na to, że witryna sklepu ma dokładny, aktualny spis wszystkich produktów w sklepie. Sklepy detaliczne prawdopodobnie nie wyślą Ci powiadomienia, gdy otrzymają papier toaletowy w magazynie w Twoim lokalnym sklepie.

Dlaczego więc tak wiele sklepów ma przycisk „Powiadom mnie”? Wyjaśnimy.

„Brak w magazynie” kontra „Wyprzedane”

Niektóre strony internetowe twierdzą, że możesz otrzymywać powiadomienia o alertach wysyłane na smartfona od głównych sprzedawców, gdy niezbędne produkty zostaną uzupełnione. To tylko częściowo prawda. Prawda tkwi w różnicy między podstawowymi terminami inwentarzowymi „brak w magazynie” i „wyprzedane”.

Jeśli firma sprzedaje cały jeden przedmiot i planuje go uzupełnić, przedmiot ten jest „wyprzedany”. Jeśli firma nie planuje przywrócenia tego produktu z powrotem do swoich zapasów, ten produkt jest „niedostępny”.


Aby sprawy były bardziej zagmatwane, wiele dużych sieci, takich jak Target, odwraca tę terminologię. „Wyprzedane” oznacza, że ​​Cel sprzedał swoje zapasy i może uzupełnić lub nie; podczas gdy „brak w magazynie” wskazuje, że Target będzie nadal sprzedawał ten przedmiot, ale obecne zapasy zostały wyczerpane. To nie pomagaOficjalna dokumentacja Target zaprzecza własnemu doborowi słów.

Docelowy papier toaletowy Nie przycisk Powiadom mnie

Przyciski „Powiadom mnie” prawie nigdy nie pojawią się w przypadku szeroko wyprzedanych towarów, które niektórzy ludzie gromadzą podczas pandemii COVID-19, w tym odkażacz do rąk, papier toaletowy i maski na twarz. Te towary mogą się wyprzedać, ale na pewno nie wyczerpią się one w najbliższym czasie. Gdy produkt jest wyprzedany w jednym miejscu, większość sprzedawców pokazuje inne lokalizacje, w których nie jest wyprzedany, lub sposoby zamawiania online — chyba że magazyn też jest wyprzedany.

Przycisk „Powiadom mnie” jest zamiast tego używany w przypadku produktów, których nie ma w magazynie. Oznacza to, że firma posiadała przedmiot, ale może mieć konkretne plany uzupełnienia zapasów lub nie. Istnieje wiele powodów, dla których produkty wyczerpują się, od zaniżania cen i ograniczonych okien dostępności po problemy z produkcją lub handlem.

Najwyraźniej Target uzupełni zapasy papieru toaletowego. Ale co z zapasem singla Bjork z 2017 roku „Blissing Me” na winylu? Kto wie?

Cel Bjork Powiadom mnie

Jak zarejestrować się, aby otrzymywać automatyczne powiadomienia o uzupełnieniu zapasów?

Aby otrzymać powiadomienie o uzupełnieniu zapasów, większość witryn detalicznych wymaga jedynie założenia bezpłatnego konta z adresem e-mail lub numerem telefonu. Przyciski „Powiadom mnie” zwykle pojawiają się na stronie szczegółów produktu, więc szukaj tam, gdy poszukiwany produkt jest niedostępny, wyprzedany lub w inny sposób niedostępny.


Sklepy detaliczne nie chcą wysyłać natychmiastowego ostrzeżenia do wszystkich, gdy otrzymają w tej chwili przedmiot o dużym popycie, taki jak papier toaletowy lub środek do dezynfekcji rąk, co może spowodować, że do sklepu zmierzają tłumy.

Podczas pandemii koronawirusa oferuje wiele sklepów spożywczych specjalne godziny zakupów dla osób starszych i osób o podwyższonym ryzyku. Jeśli kwalifikujesz się do robienia zakupów, możesz znaleźć produkty, na które jest duży popyt w magazynie.

Zadzwoń do sklepu przez telefon, aby zapytać o zapasy

Jak więc dowiedzieć się, jakie produkty są dostępne w Twoim lokalnym sklepie? Zadzwoń do sklepu przez telefon. Większość dzisiejszych sklepów stacjonarnych ma strony internetowe, które mogą powiedzieć, czy dany produkt jest w magazynie, ale nikt nie będzie wiedział dokładniej, co mają, niż ludzie, którzy są w sklepie.

Czy ten post był pomocny?