Skip to content

Czy możesz używać wielu profili w Google Chrome jednocześnie?

28 de lipiec de 2021
can you use multiple profiles in google chrome at the same time 00

To może stać się dość frustrujące, jeśli musisz ciągle wylogowywać się z jednego konta i logować się na inne przez cały dzień, aby uzyskać dostęp i korzystać z wielu usług online, które są powiązane z obydwoma z nich. Mając to na uwadze, dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera przydatne porady dla sfrustrowanego czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser JoeM chce wiedzieć, czy możliwe jest jednoczesne korzystanie z wielu profili w Google Chrome:

Niektóre z moich kont internetowych są powiązane z osobistym adresem Gmail, podczas gdy inne są powiązane z firmowym adresem Gmail. Są one potrzebne na przykład do automatycznego logowania w witrynach takich jak StackExchange.

Jeśli chcę zalogować się do tej grupy (np. StackExchange), muszę wylogować się z mojego firmowego konta Gmail i zalogować się na swoje osobiste konto Gmail.

Czy istnieje sposób na jednoczesne korzystanie z wielu profili w przeglądarce Google Chrome? Na przykład na jednym ekranie mogę zalogować się na swoje osobiste konto Gmail i korzystać z usług z nim połączonych, a na innym zalogować się na moje firmowe konto Gmail i korzystać z usług z nim połączonych.

Czy można jednocześnie korzystać z wielu profili w przeglądarce Google Chrome?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser DrBreakalot ma dla nas odpowiedź:

Google Chrome obsługuje wiele profili, jak wyjaśniono na tej stronie z tematami pomocy (obejmuje wiele rodzajów urządzeń): Udostępniaj Chrome innym osobom

Każdy profil jest oddzielną instancją przeglądarki Google Chrome, każdy z własnymi zapisanymi kartami i sesjami.

Mam przycisk profilu w prawym górnym rogu przeglądarki, który pozwala mi przełączać profile. Używam go zarówno na moim komputerze służbowym, jak i osobistym. Poniższy zrzut ekranu pochodzi z przeglądarki Google Chrome 46.0.2490.80 działającej w systemie OSX.

1627452865 568 Czy mozesz uzywac wielu profili w Google Chrome jednoczesnie

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?