Skip to content

Czy system Windows 8 musi być zainstalowany na partycji NTFS?

26 de lipiec de 2021
doeswindows8havetobeinstalledonanntfspartition00

Jeśli jesteś nowy w pracy z partycjami, możesz się zastanawiać, jakie są różnice między różnymi typami i na których można zainstalować nowsze systemy Windows. Mając to na uwadze, dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser dotyczy ciekawego pytania dotyczącego partycji czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser 09stephenb chce wiedzieć, czy system Windows 8 musi być zainstalowany na partycji NTFS:

Czy system Windows 8 musi być zainstalowany na partycji NTFS, czy po prostu lubi być na jednej? Jeśli zainstalowałbym go na partycji NTFS, a następnie skopiował wszystkie jego pliki na partycję FAT32, czy zadziała, czy też wpadnie w złość i odmówi pracy?

Czy partycja NTFS jest niezbędna w systemie Windows 8, czy nie?

Odpowiedź

Współtwórcy SuperUser, kinokijuf i LPChip, mają dla nas odpowiedź. Po pierwsze, kinokijuf:

Systemu Windows NT 6.x nie można zainstalować na partycjach FAT lub FAT32, ponieważ w dużym stopniu wykorzystują one zaawansowane funkcje systemu plików NTFS, takie jak twarde linki oraz skrzyżowania.

Poza tym umożliwienie użytkownikom instalacji na partycjach FAT i FAT32 w poprzednich wersjach zapewniało fałszywe poczucie bezpieczeństwa, ponieważ te systemy plików nie obsługują kontrola dostępu. Pamiętaj, że jedną z bardzo rozreklamowanych funkcji systemu Windows Vista było zwiększone bezpieczeństwo.

Następnie odpowiedź od LPChip:

Windows Vista i nowsze wersje nie zostaną zainstalowane na partycji FAT32 i można je zainstalować tylko na partycji NTFS. Jest to prawdopodobnie spowodowane użyciem dowiązań symbolicznych (które nie są obsługiwane w systemie FAT32).

Jeśli chodzi o kopiowanie plików, to nie. Aby instalator prawidłowo skonfigurował kolejność rozruchu, należy zainstalować system Windows. Samo kopiowanie plików tego nie zrobi.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?