Skip to content

Jaki jest najlepszy sposób kontrolowania dwóch komputerów z dwoma monitorami za pomocą jednej klawiatury i myszy?

21 de lipiec de 2021
control two dual monitor computers with a single keyboard and mouse 00

Jeśli masz dwa niesamowite komputery z dwoma monitorami i chcesz łatwo przełączać się między nimi za pomocą jednej klawiatury i myszy, to jaki jest najlepszy sposób na to? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera świetne sugestie dotyczące niebiańskiej konfiguracji sprzętu dla czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Pascal (Flickr).

Pytanie

Czytnik SuperUser Arjang chce wiedzieć, czy możliwe jest sterowanie dwoma komputerami z dwoma monitorami za pomocą jednej klawiatury i myszy:

Mam dwa komputery (każdy z systemem Windows 7 Enterprise) obok siebie, każdy z dwoma monitorami. Cztery monitory są ułożone w ten sposób od lewej do prawej: monitory #1 i #2 należą do pierwszego komputera, monitory #3 i #4 należą do drugiego komputera.

Czy podczas pracy na drugim komputerze jest możliwy zdalny pulpit na pierwszy komputer z drugiego komputera (przy czym monitory pozostają podłączone do odpowiednich komputerów)?

Jeśli nie można tego zrobić za pomocą połączenia pulpitu zdalnego, czy istnieje alternatywny sposób pracy z dwoma komputerami i odpowiadającymi im monitorami za pomocą jednej klawiatury i myszy (tak, jakby to wszystko było tylko jednym komputerem)? Mam na myśli to, że byłbym w stanie płynnie poruszać się po różnych monitorach za pomocą tej samej myszy i wchodzić w interakcje z dowolnym komputerem, do którego podłączony jest konkretny monitor.

Czy można sterować dwoma komputerami z dwoma monitorami za pomocą jednej klawiatury i myszy?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser, intika, ma dla nas odpowiedź:

Rozwiązanie

Istnieje wiele aplikacji stworzonych właśnie w tym celu. Wystarczy zainstalować je na różnych komputerach, a klawiatura i mysz będą dostępne na obu.

Istnieje również alternatywa sprzętowa, taka jak przełącznik klawiatury/myszy.

Oprogramowanie

  • Synergia
  • UdostępnijMouse
  • Dyrektor wprowadzania
  • Mysz bez granic
  • Wielość
  • teleport
  • SynergyKM
  • Nadawca myszy

Linki do artykułów

Jak kontrolować wiele komputerów za pomocą jednej klawiatury i myszy? (Lifehacker)

Dwa komputery – jedna klawiatura (Udostępnij mysz)

3 imponujące narzędzia do udostępniania klawiatury i myszy między dwoma lub więcej komputerami z systemem Windows (Prowadzący technik)

Możesz również przeczytać dwa nasze artykuły na ten temat, korzystając z poniższych linków!


Jak używać jednej myszy i klawiatury na wielu komputerach

Input Director steruje wieloma komputerami z systemem Windows za pomocą jednej klawiatury i myszy

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?